Škola psích hlavolamů – hersenwerk

Přijďte si k nám vyzkoušet psí hlavolamy. Je to skvělá zábava a relaxace jak pro vašeho pejska, tak i pro vás. Hlavolamy stimulují všechny smysly vašeho psa a důkladně zaměstnají jeho mozek. Pes musí uvažovat kreativně a sám, bez vašeho vedení. Musí vymyslet způsoby, jak získat uschovaný pamlsek. Toto hledání pamlsků nutí psa zapojit všechny smysly. Především čich, ale i sluch, zrak, hmat a chuť. Hlavolamy jsou vhodné pro všechny – štěňata, puberťáky, dospěláky, seniory. Pro zdravé i rekonvalescenty, pro psy s fyzickým omezením. Pro malé i velké.

Hersenwerk je psí aktivita, která se mezi pejskaři stává velice populární. Nejedná se o výcvik, ale o zábavu a relaxaci. Nechtějí se po pejskovi žádné výkony, ani to není o tom, kolik hlavolamů pes vyřeší. V hersenwerku  jde o to, aby pes řešil hlavolam v klidu, uvolněně a sám podle sebe. Hraní hlavolamů je zábava a jde především o pocit spokojenosti a relax.

Hersenwerk je ve světě jedinečným konceptem holandské terapeutky a instruktorky Inge van Harte, který nabízí mnohem více, než jen to, že se pes naučí řešit hlavolamy, kromě jiného například:

 • utužení vztahu mezi psem a jeho majitelem
 • možnost uklidnění a uspokojení pro hyperaktivní psy
 • pomáhá psovi překonat strach a nedůvěru
 • udržuje starší psy v kondici
 • pomáhá psům při rekonvalescenci po úrazech a operacích
 • učí psy koncentraci a sebekontrole
 • socializuje
 • motivuje
 • je rozptýlením

Co budete na lekci potřebovat?

 • Dostatečné množství pamlsků. (nedrobivé, nelepivé)
 • Obyčejný obojek. (ne stahovací)
 • Obyčejné vodítko. (ne flexi)

Doba trvání: Jedna lekce trvá 60minut.

Cena: Jedna lekce 150kč / tým (tým = pán a pes)

Minimální počet je 5 pejsků na lekci. Maximální počet 8 pejsků na lekci.

Hárající fenky se lekcí bohužel účastnit nemohou! Pokud se přihlásíte na lekci a fenečka Vám začne hárat, prosíme o včasné zrušení rezervace pro další zájemce. Lekce hlavolamů budou vypisovány opakovaně a rádi Vás uvidíme na další lekci. Kromě pejsků na lekci se potřebuje i Vaše fenečka soustředit a některé v době hárání nepřemýšlí a nebavilo by jí to. Děkujeme za pochopení.

V případě deštivého počasí bude lekce zrušena. Nejpozději 3h před začátkem obdržíte informaci o zrušení na uvedený mobilní telefon. Informace o zrušení bude také vypsána na úvodní stránce našeho webu.